Acasa Anunturi Evenimente/Stiri Tur Virtual Galerie foto

Catedra de matematica

Componenta catedrei

  1. Ceuca Cristina Activitate
  2. Enescu Bogdan Activitate
  3. Ghita Luminita Activitate
  4. Nicolae Melania Activitate
  5. Petrisan Marcel Activitate
  6. Tanase Laura Activitate
  7. Tirlea Marius Activitate
  8. Tirlea Violeta Activitate
VEZI ACTIVITATILE CATEDREI
 

Activitati ale profesorului Nicolae Melania

Olimpiade si concursuri

         
Publicata de:
Melania Nicolae
ACTIVITATE IN ANUL SCOLAR 2014-2015 Realizata in: 12-09-2015

 

PREMII LA OLIMPIADE SI CONCURSURI SCOLARE:

 

CONCURSUL NATIONAL “LUMINA MATH”           

 

PREMIUL I

SELARU ANDREEA CLS. A VIII -A

 

PREMIUL III

CIRSTOIU VLAD  CLS. A V-A

DUMITRU MIHNEA CLS. A V-A

DOROBANTU MIRIANA CLS.  A V-A

GHICA MARIO CLS. A V-A

SAVA ANDREI CLS. A V-A

 

MENTIUNI

ENE ANA-MARIA CLS. A V-A

VASILE RAZVAN CLS. A VIII-A

 

CONCURSUL NATIONAL “ARHIMEDE”- etapa I

 

PREMIUL III

DOROBANTU MIRIANA cls. A V-A

MIHNEA DUMITRU cls. A V-A

CIRSTOIU VLAD  cls. A V-A

MIHAILA MIRUNA  cls. A V-A

MENTIUNI

GHICA MARIO cls. A V-A

ENE ANA-MARIA cls. A V-A

PASA ALEXANDRA cls. A V-A

AVRAM ROBERT cls. A V-A

BUGA ANA-MARIA cls. A V-A

RISCANU BRIANA cls. A V-A

BALAN MIHAI cls. A V-A

 

CONCURSUL NATIONAL “UNIREA”,  FOCSANI

 

MENTIUNI

CIRSTOIU VLAD cls. A V-A

DUMITRU MIHNEA cls. A V-A

ENE ANA-MARIA cls. A V-A

BUGA ANA-MARIA cls. A V-A

 

 

OLIMPIADA DE MATEMATICA- faza judeteana

 

PREMIUL I

BALAN MIHAI CLS. A V-A

PREMIUL II

SELARU ANDREEA CLS. A VIII -A

MENTIUNI

SAVA ANDREI CLS. A V-A

CIRSTOIU VLAD CLS. A V-A

 

CONCURSUL NATIONAL “ARHIMEDE”- etapa a III-a

 

PREMIUL I

SELARU ANDREEA CLS. A VIII-A 

DOROBANTU MIRIANA CLS. A V-A

PREMIUL III

PASA ALEXANDRA CLS. A V-A

BUGA ANA-MARIA CLS. . A V-A

 

MENTIUNI

CIRSTOIU VLAD  CLS. A V-A

BALAN MIHAI CLS. A V-A

SAVA ANDREI CLS. A V-A

BUSOI DANIEL CLS. A V-a

MIHNEA DUMITRU CLS. A V-A

 

ALTE ACTIVITATI:

 

Profesor organizator al concursului national « Lumina Math »

Profesor coordonator al proiectului educational judetean “Matematica prin joc”

Profesor organizator al Olimpiadei Nationale de Astronomie si Astrofizica

Profesor voluntar la Olimpiada Nationala de Astronomie si Astrofizica

Profesor evaluator la Olimpiada de Matematica faza locala si  judeteana

Profesor colaborator la proiectul "Parte de carte"-profesor coordonator Gabriela Serbu

 

Vizitarea firmei WELDING CONSULTING PROD, Buzau impreuna cu elevii clasei a XII-a F

Activitate caritabil√ɬ£ √ā¬ļi de voluntariat la „Complexul de Servicii pentru Copilul cuHandicap Sever”  Nr. 8 Buz√ɬ£u, Aleea Leag√ɬ£nului Nr. 1, Cartier Micro XIV, cu elevii clasei a XII-a F

Activitate de voluntariat – donatie carti, derulata in cadrul proiectului "Parte de carte"

Participare in proiectul Eco-Scoala  cu elevii clasei a XII-a F

Excursie tematica la Lepsa cu elevii clasei a XII-a F

Implicare in organizarea “Balului Absolventilor”

 

Publicata: 12-09-2015
Publicata de:
Melania Nicolae
ACTIVITATE IN ANUL SCOLAR 2013-2014 Realizata in: 01-01-2014

 

PREMII LA OLIMPIADE SI CONCURSURI SCOLARE:

 

Concurs national “Lumina Math”:

Locul I    - Selaru Andreea cls. a VII-a B

                -Vasile Razvan cls. a VII-a B

Mentiuni -Neagu Robert cls. a VIII-a

                -Melinte Paul cls. a VIII-a

 

Concurs national “Arhimede”:

Locul III-Vasile Razvan  cls. a VII-a B

Mentiuni-Melinte Paul cls. a VIII-a

               -Mocanu Carmen cls. a VIII-a

                -Radu Bianca cls. a VIII-a

               -Neagu Robert cls. a VIII-a

 

Concurs national “Arhimede” etapa a II-a:

Locul II- Neagu Robert cls a VIII-a

 

Concurs national “Arhimede” etapa a III-a:

Locul II-Selaru Andreea  cls. a VII-a B

Mentiuni  -Mocanu Carmen cls. a VIII-a

           

Olimpiada de matematicaetapa judeteana

Locul I -Mocanu Carmen cls. a VIII-a

Locul II- Selaru Andreea  cls. a VII-a B

Locul II-Voica Denisa cls. a XI-a F

 

ALTE ACTIVITATI:

                                   

Profesor evaluator la Simularea examenului de Bacalaureat-martie 2014

Profesor evaluator la Olimpiada de matematica faza locala si  judeteana

Profesor evaluator la concursul national « Arhimede »

Profesor organizator al concursului national « Lumina Math »

Profesor coordonator pt nr 4 al revistei micilor hasdeieni  « Una peste alta »         

Profesor coordonator al dezbaterii interdisciplinare“Dialogul stiintelor” in colaborare cu Serbu Gabriela (cu ocazia Zilei Portilor Deschise). Au participat clasele a VIII-a si a XI-a F.

Profesor organizator al Simularii examenului de Evaluare Nationala (Saptamana” Scoala altfel”)

Vizitarea firmei WELDING CONSULTING PROD, Buzau impreuna cu elevii clasei a XI-a F

Activitate caritabil√ɬ£ √ā¬ļi de voluntariat la „Complexul de Servicii pentru Copilul cuHandicap Sever”  Nr. 8 Buz√ɬ£u, Aleea Leag√ɬ£nului Nr. 1, Cartier Micro XIV, cu elevii clasei a XI-a F

Proiect de voluntariat ecologic derulat in parteneriat cu Directia Silvica Buzau,cu elevii clasei a XI-a F

Ecologizarea parcului Crang,  cu elevii clasei a XI-a F

Excursie tematica la Bucuresti-participarea la Targul Educational POLIFEST 2014 organizat in cadrul Universitatii POLITEHNICA din Bucuresti, cu elevii clasei a XI-a F

Publicata: 25-08-2015
Publicata de:
Melania Nicolae
ACTIVITATE IN ANUL SCOLAR 2012-2013 Realizata in: 01-01-2013

 

 

PREMII LA OLIMPIADE SI CONCURSURI SCOLARE:

 

Concurs national “Evaluare in educatie”-nivel judetean:

Locul I-Selaru Andreea  cls. a VI-a B

-Neagu Robert cls. a VII-a

            -Voica Denisa cls. a X-a F

Locul II – Vasile Razvan cls. a VI-a B

               -Ianculescu Andreea  cls. a X-a F

Locul III-Melinte Paul   cls. a VII-a

              -Voica Denisa cls. a X-a F

-Curea Daniela cls. a X-a F

Mentiuni-Selaru Andreea  cls. a VI-a B

               -Istrate Georgiana  cls. a VI-a B

               -Tudor Vlad  cls. a VII-a

               -Scarlat Ivona  cls. a VI-a B

               -Niculescu Bianca cls. a VII-a

               -Neagu Robert cls. a VII-a

               -Mandruta Diana cls. a VII-a

               -Bosie Victor cls. a VII-a

               -Galan Lorena cls. a X-a F

 

Concurs national “Evaluare in educatie”-nivel national:

Locul II   – Vasile Razvan cls. a VI-a B

Locul III   -Micleru Bogdan cls. a VI-a B

 

Concurs national “Lumina Math”-etapa nationala :

Locul I    - Selaru Andreea cls. a VI-a B

Mentiuni-Scarlat Ivona cls. a VI-a B

               -Bigiu alexandra cls. a VI-a B

               -Micleru Bogdan cls. a VI-a B

 

Concurs national “Arhimede”:

Locul I-Vasile Razvan  cls. a VI-a B

Locul II-Selaru Andreea  cls. a VI-a B

Locul III-Istrate Georgiana  cls. a VI-a B

              -Scarlat Ivona  cls. a VI-a B

              -Mocanu Carmen cls. a VII-a

Mentiuni-Dobrinoiu Sergiu cls. a VI-a B

              -Cretu Sebastian cls. a VI-a B

              -Cirnat George cls. a VI-a B

              - Badarau Alexandru cls. a VII-a

              -Neagu Robert cls. a VII-a

 

Concursul national interdisciplinar“+-Poezie”- etapa nationala

Premiu special- Selaru Andreea  cls. a VI-a B

 

Olimpiada de matematicafaza judeteana:

Locul I -Vasile Razvan cls. a VI-a B 

            -Mocanu Carmen cls. a VII-a

Mentiune- Selaru Andreea  cls. a VI-a B

                 -Neagu Robert cls. a VII-a

 

CURS FORMARE:

 

-Formarea continua a profesorilor de matematica si stiintele economice in societatea cunoasterii

 

ALTE ACTIVITATI:

 

Profesor evaluator la Olimpiada de matematica faza locala si  judeteana

Profesor evaluator la concursul national « Arhimede »

Profesor organizator al concursului national « Lumina Math »

« Matemagia »- trucuri matematice prezentate de catre elevii clasei  a VII-a elevilor din clasa a III-a A de la scoala G. E. Palade, Buzau cu ocazia Zilei Portilor Deschise

« Matematica in biblioteca »-prezentarea unor  referate power-point despre matematicieni celebri si a unor curiozitati din lumea numerelor- cls a VI-a B

Vizita la Banca Credit Agricole Buzau cu clasa a VI-a B

Activitate caritabila si de voluntariat la Complexul de Servicii pentru Copilul cu Handicap Sever Nr. 8 Buzau, Aleea Leaganului Nr. 1, Cartier Micro XIV, cu elevii clasei a X-a F

 Vizitarea unor firme de succes :S.C. ROMCARBON S.A. care isi desfasoara activitatea in domeniul prelucrarii materialelor plastice si S.C. MODERN PROCONS  S.R.L. care isi desfasoara activitatea in domeniul proiectarii de constructii civile , industriale si agricole, cu elevii clasei a X-a F                  

Activitate de voluntariat ecologic in cadrul programului Eco-Scoala- Ecologizarea parcului Crang, cu elevii clasei a X-a F  

Excursie tematica la Predeal in perioada 15-16 dec. 2012, cu elevii clasei a X-a F              

Excursie tematica la Bucuresti-vizitarea Muzeului de Istorie si a A.S.E, cu elevii clasei a X-a F

Publicata: 25-08-2015
Publicata de:
Melania Nicolae
ACTIVITATE IN ANUL SCOLAR 2011-2012 Realizata in: 01-01-2012

 

PREMII LA OLIMPIADE SI CONCURSURI SCOLARE:

 

Concurs national “Evaluare in educatie”:

Locul I   – Vasile Razvan cls. a V-a A

Locul III   - Radu Bianca cls. a VI-a

 

Concurs national “Lumina Math” :

Locul II      - Vasile Razvan cls. a V-a

Locul III     - Selaru Andreea cls. a V-a

Mentiune- Istrate Georgiana

                   -Bosie Victor

 

Concurs national “Arhimede”- etapa I:

Locul I  -Vasile Razvan

Locul II-Selaru Andreea

             -Radu Bianca

             -Melinte Paul

Locul III-Micleru Bogdan

               -Neagu Robert

               -Mocanu Carmen

               -Bosie Victor

Mentiuni-Toma Tudor

                 -Raican Ioana

                 -Cirnat George

 

Concursul national « Eremia Georgescu »

Locul III  - Vasile Razvan

Mentiuni-Selaru Andreea

                 -Micleru Bogdan

                 -Mocanu Carmen

 

Concursul national interdisciplinar « ± Poezie » etapa judeteana:

 Premiul I  –Selaru Andreea  cls. a V-a B

                   – Mocanu Carmen cls. a VI-a

 Premiul III – Radu Bianca cls. a VI-a

 Mentiuni  –Vasile Razvan cls. a V-a B

                  –Scarlat Ivona cls. a V-a B

                  –Micleru Bogdan cls. a V-a B

                             

Concursul national interdiscilpinar « ± Poezie »etapa nationala :

Premiul II – Selaru Andreea  cls. a V-a B

Premiul II – Mocanu Carmen cls. a VI-a

 

Olimpiada de matematicafaza judeteana:

Locul II –Selaru Andreea  cls. a V-a B

Mentiune – Vasile Razvan cls. a V-a B

                  - Scarlat Ivona cls. a V-a B

 

Olimpiada de matematica-faza nationala:

Medalie de bronz SSMR – Selaru Andreea  cls. a V-a B

 

Concursul national « Arhimede » – etapa a II-a :

Premiul II  –Selaru Andreea  cls. a V-a B

Premiul III  – Vasile Razvan cls. a V-a B

Mentiuni: –Bosie Victorcls. a VI-a

                 – Mocanu Carmen cls. a VI-a

                 – Radu Bianca cls. a VI-a

                 – Melinte Paulcls. a VI-a

                 – Manescu Alexandracls. a VI-a

                 – Toma Tudor cls. a V-a B

                 –Micleru Bogdan cls. a V-a B

 

Concursul national « Arhimede » – etapa a III-a :

Premiul I  –Selaru Andreea  cls. a V-a B

Premiul I  – Vasile Razvan cls. a V-a B

Premiul III  –Micleru Bogdan cls. a V-a B

Mentiuni: – Radu Bianca cls. a VI-a 

                 – Melinte Paulcls. a VI-a

                 –Bosie Victorcls. a VI-a

                 –Neagu Robertcls. a VI-a

 

Concursul national « Cangurul”– etapa nationala :

Premiul I   – Melinte Paulcls. a VI-a

Premiul II  – Vasile Razvan cls. a V-a B

 

CURSURI DE FORMARE:

 

– Formare specialisti in evaluare INSAM

–Administrator retea de calculatoare

 

ALTE ACTIVITATI:

 

Profesor evaluator la concursurile nationale« Eremia Georgescu » si « Evaluare in educatie »

Profesor organizator al concursului « Lumina Math »

Profesor evaluator la Concursul national interdiscilpinar « ± Poezie »

Profesor evaluator la Olimpiada de matematica faza locala si  judeteana

Activitate de voluntariat ecologic in cadrul programului Eco-Scoala– igienizarea Padurii Spataru- impreuna cu elevii  cls. a IX-a F

Activitate caritabila si de voluntariat la Complexul de Servicii pentru Copilul cu Handicap Sever Nr. 8 Buzau, Aleea Leaganului Nr. 1, Cartier Micro XIV

Excursie la Bucuresti (vizionarea unui spectacol de teatru)-cls a IX-a F

Organizator tabara la Bran in perioada 12-18 iulie 2012- cls a IX-a F

Publicata: 25-08-2015
Publicata de:
Melania Nicolae
ACTIVITATE IN ANUL SCOLAR 2010-2011 Realizata in: 01-01-2010

 

PREMII LA OLIMPIADE SI CONCURSURI SCOLARE

 

Concurs national “Evaluare in educatie”-etapa I:

Locul I   – Melinte Paul cls. a V-a

               - Rosculete Anca cls. a V-a

               - Radu Bianca cls. a V-a

               - Mocanu Carmen cls. a V-a

Mentiuni - Bosie Victor cls. a V-a

               -Junghetu Maria  cls. a V-a

 

Concurs national “Lumina Math” :

Locul I     - Melinte Paul cls. a V-a

Locul III  - Radu Bianca cls. a V-a

                -Mocanu Carmen cls. a V-a

Mentiuni :- Badarau Alexandru cls. a V-a

                -Barbu Andreea cls. a V-a

                -Bosie Victor cls. a V-a

                -Grigore Lucian cls. a V-a

                -Junghetu Maria cls. a V-a

                -Mandruta- Tanasescu Diana cls. a V-a

                -Neagu Robert cls. a V-a

                -Rosculete Anca cls. a V-a

 

Concurs national “Arhimede” -etapa I :

Mentiuni: - Melinte Paul cls. a V-a

                 - Radu Bianca cls. a V-a

                 -Mocanu Carmen cls. a V-a

                 - Badarau Alexandru cls. a V-a

                 -Barbu Andreea cls. a V-a

                  -Bosie Victor cls. a V-a

                -Grigore Lucian cls. a V-a

                -Junghetu Maria cls. a V-a

                -Mandruta- Tanasescu Diana cls. a V-a

                -Neagu Robert cls. a V-a

                -Rosculete Anca cls. a V-a

 

Concursul national « +- Poezie » etapa judeteana:

 Locul I -Junghetu Maria cls. a V-a

 Locul III -Rosculete Anca cls. a V-a

Mentiuni -Melinte Paul cls. a V-a

                -Mocanu Anca cls. a V-a

                -Radu Bianca cls. a V-a

                - Manescu Alexandra cls. a V-a

 

 Concursul judetean « Matematica in gimnaziu si liceu » :

Locul I -Radu Bianca cls. a V-a

             - Rosculete Anca cls. a V-a

             -Junghetu Maria cls. a V-a

 Locul III  - Mocanu Carmen cls. a V-a

                 -Grigore Lucian cls. a V-a

 

Olimpiada de matematica-faza judeteana:

Locul I- Mocanu Carmen

            -Radu Bianca

 

Concursul national « Evaluare in educatie » etapa a II-a :

Mentiune –Melinte Paul

 

Concursul national « Evaluare in educatie » -etapa a III-a :

Locul I -Rosculete Anca

Locul II-Mocanu Carmen

 

Concursul national « Arhimede » -etapa a II-a :

Locul II   - Melinte Paul

                -Mocanu Carmen

Locul III  -Radu Bianca

Mentiune -Bosie Victor

 

Concursul national « Arhimede » -etapa a III-a :

Mentiune- Junghetu Maria

 

Concursul national « Cangurul »-baraj

Locul I pe judet- Melinte Paul

Locul II pe judet-Radu Bianca

Premiu special pe tara- Melinte Paul

 

Concursul national « +- Poezie »- etapa nationala

Mentiune- Junghetu Maria

 

ALTE ACTIVITATI :

 

Sustinerea referatului metodic: “Metode complementare de evaluare a rezultatelor scolare” in cadrul cercului metodic la nivelul judetului

Profesor organizator si evaluator la Concursul interjudetean « Eremia Georgescu »

Profesor evaluator la Concursul national « +- Poezie » si la Concursul judetean « Matematica in gimnaziu si liceu »

Profesor evaluator la Olimpiada de matematica faza locala si  judeteana

 

Organizator excursie in perioada 2-4 februarie 2011,  la Predeal, cu elevii clasei a XI-a H

Publicata: 25-08-2015
© BPH 2010-2012